8/22/2010

Atvaļinājuma piezīmes II

Šodien ir pēdējā atvaļinājuma diena. Līst tā, it kā būtu sākušies grēku plūdi. Varbūt ir ar. Debesis raud par to, ka Pujāts vairs nav amatā (jā, kā tad :D).
Bija doma iet sēnēs, bet tā kā tik traki līst, kaut kad pēcpusdienā aiziešu tikai uz tuvo sēņu audzi. Varbūt tur kas labs atrodas.

Lielais šo nedēļu notikums, protams, bija trips uz Igauniju. Plāns sekojošs: mēs seši cilvēki ar sešiem riteņiem un divām mašīnām (no kurām viena ir kravas busiņš) dodamies virzienā Otepe (jo bija dzirdēts, ka tur smuki un labas takas riteņbraucējiem) un tad domājam, ko darīt. Plānots bija, ka startējam piektdienas rītā uz Priekuļiem, kur savācam Mārīti un Egdaru un tad dodamies uz Eesti zemi. Plāns nedaudz mainījās, jo uz Priekuļiem aizstartējām jau ceturtdienas vakarā: ieiet pirtī un nosvinēt Mārītes izbijušo dz.d. Protams, kad visi beidzot bijām nokļuvuši Priekuļos, atklājās, ka mums četriem (man, Uldim, Dacei un Koļam) nav līdzi pases. Nu neko, nolēmām riskēt.

No Priekuļiem startējām piektdien pēcpusdienā, kad beigās busā bija sakrauta visa iedzīve (riteņi, teltis, guļammaisi, paklājiņi, ēdiens, dārza krēsli, gāzes plītiņa, vienreiz lietojamais grils un vēl un vēl). Protams, tāpat jau atklājās, ka kaut kas bija aizmirsies. No Priekuļiem devāmies Valmieras virzienā, kur mūsu plāns bija paēst pusdienas Čilī picā, sastādīt sarakstu ar vajadzīgo pārtiku un to visu Maximā sapirkt. Čilī picā mums bija gadījies pagalam apjucis viesmīlis - viss notika dikti lēni un tad bija sajaukts pasūtījums, tad nebija atnestas karotes - apkalpošana diezgan nerullēja. Lai arī jokojam par igauņu lēnumu, nākamajās dienās pārliecinājāmies, ka "lēnie" igauņi restorānos visu izdarīja apmēram trīs reiz ātrāk nekā šis mūsu Čili picas puisis.

Beigu beigās no Valmieras virzienā uz Valku devāmies ap puspieciem pēcpusdienā. Mūsu stratēģija attiecībā uz "mums nav pases" problēmu bija sekojoša - Mārīte ar Edgaru, kam ir pases, brauc pa priekšu ar busu, mēs savā bezpasnieku mašīnā no aizmugures. Un tā arī bija - pārdesmit km aiz Igaunijas robežas kādā krustojumā stāvēja policija/robežsardze. Mārīte ar Edgaru apstājās, mēs pašāvāmies krustojumam garām un noslēpāmies sānu celiņā. Šiem bija buss ar suņiem pārmeklēts - vai neved narkotikas, kā arī pārbaudīta degviela - vai nebrauc ar subsidēto lauksaimniecības degvielu. Protams, nelielu piezīmi izraisīja arī tas, ka busā atradās 6 riteņi. Tā nu mēs, laimīgi Igaunijā tikuši, devāmies tālāk, naktsmājas meklēt. Aizbraucām līdz Otepei, izblandījāmies gar Pühajärve ezeriņu, un beigās satikām vienu igauņu onku, kas mums patiešām fantastiskā krievu valodā (dievinu kā igauņi krieviski runā) pastāstīja, ka vajagot braukt uz tādu Kääriku. Maršruta izklāstījums esot bijis apmēram tāds (tulkojumā, protams): tur būs tāds liels ceļš, brauciet taisni, tad būs ass pagrieziens par deviņdesmit grādiem, jūs noteikti viņu redzēsiet, bet tur noteikti nebrauciet! Tad brauciet tālāk, tur būs tāds krustojums, kur var nogriezties pa kreisi, bet tur arī noteikti nebrauciet, jo tur aizbrauksiet atpakaļ uz Latviju! Nu apmēram tā.

Tā nu griezāmies atpakaļ un braucām uz Kääriku. Tur izrādījās ļoti jauks ezeriņš, sporta bāze un viesnīca, un pie viena arī telts vietas. Par vienu telts vietu bija jāmaksā 50 igauņu naudiņas, par ugunskura vietu un malku - 300 igauņu naudiņas. Vakars nāca virsū tā kā nolēmām arī tur palikt. Beigās nakšņojām tur visas divas naktis. Vakarā, protams, tradicionālās tūristu izklaides - kartupeļu cepšana ugunskurā, desiņu cepšana, pārēšanās un jaunā lieliskā spēle "Vai esi gudrāks par 5klasnieku", kuru uzdāvinājām Mārītei dzimumdienā. Es biju gudrāka par 5klasnieku :)


Nākošajā rītā mēs ar Uldi pamodāmies jau 7os, kad teltī kļuva karsts. Devāmies uz ezeru nopeldēties un tad gaidījām, kad pamodīsies pārējie. Pēc uz gāzes plītiņas uzvārītās piparmētru tējas un bagātīgām brokastīm ap kādiem desmitiem, vienpadsmitiem, bijām gatavi doties ceļā. Teltis atstājām uzceltas, visu vērtīgo salikām busā, lecām mugurā saviem dzelzs kumeļiem un devāmies atkal Otepes virzienā. Te nu visu cieņu igauņiem - riteņbraucēju celiņi viņiem tiešām labi. Visur marķēti, šis pa kuru braucām, arī atdalīts no ceļa, tā kā mašīnas vai gājēji netraucēja. Brīžiem tikai sastapām biatlonistus, kas trenējās ar savām vasaras slēpītēm (un viena pat ar aizmugurē piesietu riepu - Mārītes komentārs: laikam iepriekšējā treniņā sūdzējās, ka pa vieglu...) un citus riteņbraucējus. Draudzīga tauta tie igauņi: pretīm braucošie sasveicinājās un izteica dažādus komentārus, diemžēl tikai igauniski. A mes nevaram saprast, kādā mēlē atbildēt: it kā krieviski nedrīkst, tas mums gadu gaitā mācīts, a angliski kaut kā stulbi, domās mēs no nez kurienes. Maršruts no Kääriku līdz Otepei tāds patīkami kalnains - brīžiem sevi jāpiespiež pamīties, bet tad atkal nobrauciens no kalna dikti patīkams. Braucienu noslēdzām pie Pühajärve ezeriņa, atradām vietu, kur bijis Dalailama un brīdi pavaļojāmies Zilā karoga pludmalē - ļoti skaista un sakopta, pat blakus peldošās pīles netraucē sakoptības iespaidam. Un tad jau sāka gribēties ēst. Braucām uz Otepi, atradām tūrisma infoemācijas centru (blaukus Maximai un autoostai)un tie mums ieteica pāris ēstuves. Devāmies uz tuvāko. Viņiem laikam topā ir tāda sistēma - izvēlies, pasūti pie bāra, samaksā un gaidi, kad atnesīs. Bija ātri, efektīvi un ļoti garšīgi. Mana pasta ar kaltētiem tomātiem un gaļas gabaliņiem - vienkārši fantastiski. Taču, kamēr ēdām, sāka līt. Un tad vajadzēja gaidīt, lai pārstāj līt. Kamēr gaidījām, gandrīz vēlreiz sagribējās ēst.

Atpakaļ braucām cauri peļķēm pa citu ceļu - to pašu, pa kuru mēs iepriekšējā dienā naktsmājas meklējām. Plāns bija pa ceļam apstāties vietējā veikalā un iepirkt vakaram vajadzīgo paiku. Veikals riktīgi atgādināja padomju laikus, tikai pilnākiem plauktiem. Tomēr karstums tur bija nenormāls, tāpēc tomēr neko nenopirkām. Pie veikala dirnošie vīrieši ar divlitrīgajiem aliem un pagalmā ap bembi ar skaļu mūziku un neiztrūkstošo alkoholu tusējošie jaunieši bija tādi paši kā Latvijā. Tas nekas, ka viņiem gandrīz eiro un labāki riteņbraucēju celiņi. Lauku realitāte tieši tāda pati.

Uz veikalu beigās nolēmām, ka aizbrauksim ar mašīnu. Vēlreiz līdz Otepei. Vakarā pokers un atkal "Vai gribi būt gudrāks...". Pokera banku sadala Koļa un Dacīte. Par 5klasnieku atkal izrādos gudrāka es. Uldis ir saaukstējies, naktī klepo un slāpst. Atstājam pa daļai vaļā telts durvis, lai varētu paelpot. Tādēļ arī nākamajā rītā guļam ilgāk - gandrīz līdz deviņiem.

Šīs dienas plāns ir doties uz lielo ezeru - Võrtsjärv un tur meklēt naktsmājas. Pa ceļam uznāk negaiss, pamalēs zibeņo. Ezers mūs pieviļ, lai arī mūsu karte rāda, ka pie ezera jābūt samērā daudziem kempingiem, neatrodam nevienu gana mājīgu, kur gribētos palikt. Taču atkal gribas ēst, tāpēc dodamies tālāk uz Vīlandi. Atkal ir nomācies un līņā, bet laicīgi atrodam ļoti jauku bāru, kurā izbaudām kārtējās lieliskās pusdienas.

Palēnām sāk rasties doma, ka varbūt jādodas atpakaļ uz mājām. Tas gan skan nedaudz lūzerīgi, taču visnotaļ prātīgi, ņemot vērā to, ka līņā, ir jau četri, bet mums vēl nav zināms, kur nakšņosim. Vēl uzkāpjam kādā putnu vērotāju tornī un tad pieņemam gala lēmumu - dodamies atpakaļ uz Priekuļiem un ejam pirtī. Atpakaļ nolemjam braukt caur Rūjienu, un tur mums TomToms sagādā pārsteigumu - pēc prasības par īsāko ceļu ieved mūs riktīgā lauku ceļā - apkārt pļava, tad mežs, liekas, ka ceļš tūlīt beigsies. Ar pazudušu izpūtēju, bet citādi laimīgi dodamies uz mājām.

P.S. Trips uz mums diviem cilvēkiem (benzīns, ēdiens, naktsmītne un ugunskura vieta) izmaksāja ap 40 Ls.

8/11/2010

Atvaļinājuma piezīmes

Eh, jau augusts. Kļūst tumšāks, vēsāks un pat negribas ticēt, ka šī vasara reiz arī beigsies. Pat negribas pieļaut tādu iespējamību. Lai arī svīst, nevar paelpot un ir traki, traki karsti, man tīk labāk nekā auksts un slapjš.

Izbaudu sava atvaļinājuma otras divas nedēļas. Ieteikums nākotnei, ja gribas atstāt iespaidu par sevi kā nenormālo darbaholiķi: neņemt atvaļinājumu katras 2 nedēļas tikai ar 3 nedēļu pārtraukumu. Nepārtraukti saņemu komentārus par to, ka tev atkal atvaļinājums? Tu tak visu laiku atvaļinājumā! :D Pierādi nu, ka tās 3 nedēļas pa starpu es strādāju kā zirgs :)

Anyway - atvaļinājumā būt ir grūti. Sevišķi, ja nav nekāda plāna (turpmākajai nedēļai gan plāns ir! Bet par to vēlāk). Sestdien bija plāns - no rīta vēl biju Rīgā, devāmies uz Depo pēc grīdas krāsas, izcepu unikālo kabaču kūku un pēc tam braucu uz Vaidavu.
Svētdien par plānu parūpējās Solveiga, aizvedot mani uz Ninieri, kur pavadījās puse dienas. Vēlāk bija negaiss un bija jāiet gulēt, tā kā viss kārtībā. Pirmdien braucu uz Valmieru tikties ar jauniešiem - pa pusei darbs, tā kā viss kārtībā. Turklāt visu laiku saņēmu uzmanības pierādījumus draugiem.lv, facebook un telefonā savas vārda dienas sakarā, kas palīdzēja labi justies. (Starp citu - sen nebiju saņēmusi svētkos tik daudz sveicienu uz telefonu. Kā vecajos laikos bez draugiem.lv. Dikti patīkami, jutos īpaša).

Vakar bija krīzes diena. Nebija īsti plāna, gandrīz vai pieķēros MD rakstīšanai, taču krēsls bija par zemu, galds par augstu... Izdarīju dažas reālas lietas kā aplaistīju siltumnīcu un atbrīvojām ar māsu no pastkastes divas ķirzakas, kas nez kā tur bija nonākušas, stundiņu pasauļojos, un pārējo dienu vazājos apkārt kā pilnīgi nepieņemta. Čekoju twiteri ik pēc padsmit minūtēm. Pabeidzu lasīt S.Rušdi "Florences burvi". Izlasīju "Ir". Čekoju draugus un facebook un tvnet, bet visur totāla garlaicība. Un protams, paralēli tam es visu laiku kaut ko riju. Man ir reālas problēmas ar ēdienu kā stresa noņēmēju. Bet diena pagāja.

Šodien ir līdzīgi. Vienīgais, ka pēcpusdienā ir jābrauc uz Rīgu, tas kaut kā palīdz sastrukturēt laiku un uzvedību. Piektdien dodamies tripā uz Igauniju - tas ilgi plānotā Latgales tripa vietā. Kurā brīdī Latgale pārtapa par Igauniju, točna nesaprotu, bet tas notika Saulkrastu pasākuma laikā.

Šeit kabaču kūkas recepte. Atšķirība vien tā, ka neņēmu tik daudz eļļas - man bija tikai kāda pusglāze un cukura - man bija aptuveni pusotra glāze. Valriekstu vietā sablenderēju lazdu riekstus un arī sodu neliku. Un nejaucu visu divās bļodās, bet uzreiz visu kopā. Sanāca laba un daudz - nedaudz pēc burkānu kūkas.